Získejte klid včasným vyšetřením

Věčně zaneprázdněný člověk nechce trávit čas v čekárně u lékaře na to, aby dostal vypsanou žádanku na vyšetření. Obvykle když zavoláte a požádáte o ni, tak vás pozvou, ale sestra nevyjde ven s papírem v ruce. Hezky si to tam dvě tři hodinky odsedíte. Proto spousta lidí to odkládá, i když má podezření, že není vše v pořádku.
lůžka v nemocnici
Do takových situací, se bohužel, dostávají ženy s prsy. Při samovyšetření, nebo partner při mazlení, nahmátnou bulku. Vyděsí je to, ale protože se bojí výsledku, samy si v duchu říkají, co všechno musejí udělat a tím odsouvají návštěvu lékaře.
Někdy samy sebe přesvědčují, že je to jen tuková bulka a to zhoubné není. Strach je může až ochromit, že i když vnímají změny, nedokážou s tím něco dělat.
nůžky a skalpely
Pokud nejbližší okolí ví, co se stalo, snaží se ji přesvědčit, aby navštívila lékaře. U některých lidí je opravdu obtížné je tam „dokopat“.
Někdy se skutečně žena dozví, že jde jen tukovou bulku, ale verdikt, že se jedná o zhoubný nádor, dokáže s člověkem zamávat.
Jestli si opravdu jste jistá, že jste něco nahmátla, , protože tuková bulka není nic hrozného, ale kdyby se potvrdila rakovina, je důležité ji začít léčit co nejdříve.
Léčba vám může zajistit další roky života, ale pokud to necháte být, nemoc bude metastazovat do dalších částí těla a už vám nebude pomoci.
Deformace prsu, vtažení bradavky a po čase i voda na plicích, která znemožňuje dýchání.
Vodu sice mohou vytahat, ale čtvrté, tedy poslední stadium nemoci, je neléčitelné.
mamograf
Sama představa operace, následné chemoterapie, kdy přichází ztráta vlasů, které jsou pro ženu velice důležité, nevolnost, únava, tohle všechno se dá překonat, hlavně, aby život pokračoval dál.
Viděla jsem, co může nemoc udělat, když se včas neléčí. Takovou hrůzu, zvlášť když je to člověk vám nejbližší, bych už nechtěla zažít. Sama bych nikdy své rodině takové časy nechtěla připravit.
Navíc to byla chvíle, kdy sama jsem se těšila na miminko a zároveň prožívala smutný čas léčby a pomalého odchodu své maminky.